Nowe Volvo S60

Nowe Volvo S60 Inscription - widok z boku

Najnowsze Volvo S60 to pierwszy samochód szwedzkiej marki, który będzie produkowany w USA. Auto na pierwszy rzut oka wygląda znajomo, zapewne za sprawą podobieństwa do pozostałych modeli, w tym do S90. S60 to jednak zupełnie nowa konstrukcja o stylistyce bardziej dynamicznej od poprzednika i chyba najbardziej agresywnej w całej gamie Volvo.

Nadwozie urosło o 12,6 cm wzdłuż przy rozstawie osi zwiększonym o 9,6 cm. Zmniejszono natomiast jego wysokość, aż o 5,5 cm co skutkuje bardziej dynamicznym wyglądem i zapewne lepszymi współczynnikami oporu powietrza.

Nowe Volvo S60 Inscription - widok z przodu
Nowe Volvo S60 Inscription – widok z przodu

Wewnątrz podobno jest więcej miejsca, w tym więcej przestrzeni na kolana dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Bagażnik pomieści 442l bagażu jeśli zdecydujemy się tylko na zestaw naprawczy (392 l z dojazdowym kołem zapasowym). Stylistyka wnętrza jest taka jak w modelu XC60 z centralnie umieszczonym, dużym wyświetlaczem, który powoli staje się już standardem na rynku w segmencie premium.

Nowe Volvo S60 R-design - wnętrze
Nowe Volvo S60 R-design – wnętrze

Najnowsza „sześćdziesiątka” zostanie wyposażona w dostępne w aktualnych modelach systemy bezpieczeństwa i asystentów wspomagających kierowcę. Volvo nie przewiduje na razie w tym modelu żadnych nowych możliwości z tej dziedziny.

O tym, że szwedzki producent będzie odchodził od silników diesla słyszymy już od jakiegoś czasu i właśnie S60 nie będzie wcale oferowany z silnikami wysokoprężnymi. Do wyboru będą tylko jednostki benzynowe i hybryda. Na razie w gamie pojawią się 2-litrowe silniki T5 i T6 o mocy 250 i 310 KM. Dodatkowo ofertę wzbogaci 390-konny model hybrydowy T8, który w wersji Polestar ma osiągać 405 KM. Ze wszystkimi jednostkami będzie współpracował seryjny 8-stopniowy automat.

Produkcja S60 na rynek europejski ma ruszyć na początku 2019 roku, więc w salonach możemy się go spodziewać około lutego 2019. Ceny najprawdopodobniej będą nieco wyższe od aktualnego modelu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *