Volkswagen Passat

W naszym katalogu nowych samochodów prezentujemy na bieżąco uaktualnianą ofertę aut dostępnych w salonach dilerskich na polskim rynku wraz z cenami oraz podstawowymi danymi technicznymi.

Katalog oraz zawarte w nim informacje mają za zadanie ułatwić poszukiwanie i znalezienie wymarzonego modelu, dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości. Publikujemy tu również krótkie opisy aut oraz prezentujemy listę ich głównych konkurentów.

Baza jest wciąż rozbudowywana i dodawane są do niej nowe funkcjonalności, więc jeśli jeszcze dzisiaj jakaś informacja jest niepełna to prosimy o wyrozumiałość – rozwijamy i aktualizujemy ją cały czas.Volkswagen Passat ósmej generacji debiutował w 2014 roku, a wiosną 2019 przeszedł lifting, głównie przedniej częściej nadwozia. Ten samochód klasy średniej, która często bywa nazywana klasą Passata, od wielu lat wyznacza standardy konkurentom. Auto występuje w dwóch odmianach nadwozia: sedan i kombi. W tej drugiej wersji również dostępny jest jako uterenowiony Alltrack , z nieco większym prześwitem i napędem na 4 koła. Napęd na obie osie można mieć też w tradycyjnych odmianach Passata. Z wyglądu obecna generacja jest kontynuacją poprzedniej, zmiany z generacji na generację są ewolucyjne.

Porównaj Nowe samochody dostępne w Polsce

Opis

Dzięki popularności i renomie jaką ten model sobie przez lata wypracował, Volkswagen Passat jest często wybierany nie tylko przez indywidualnych nabywców, ale także jako auto flotowe dla kadry zarządzającej średniego szczebla. Przyczyniła się do tego też możliwość elastycznego konfigurowania poszczególnych modeli. Najlepiej wyposażone wersje z napędem na 4 koła, mocnym silnikem i ekskluzywnymi dodatkami to już praktycznie klasa premium, choć wciąż wyglądająca niepozornie.

Dlatego, dla kierowców szukających bardziej prestiżowego auta tej marki, Volkswagen wprowadził najpierw odmianę Passata CC, o dynamicznej sylwetce typu fastback, by w 2017 roku zastąpić ją jeszcze ciekawszym modelem bazującym na Passacie, o nowej nazwie Arteon.

Konkurenci to, oprócz siostrzanej Skody Superb, takie oczywiste modele w tej klasie jak:  Ford Mondeo, Mazda 6 oraz Opel Insignia. Dodatkowo stawkę goni konkurencja koreańska (Kia Optima i Hyundai i40) oraz francuska (Peugeot 508 i Renault Talisman). Do niedawna ważnym graczem w tej klasie była też Toyota Avensis, ale model ten został w 2019 roku wycofany z gamy japońskiego producenta i zastąpiony przez nieco większą i wyżej pozycjonowaną Camry.

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat Alltrack

Fot. Volkswagen

Parametry

MarkaVolkswagen
ModelPassat
Wymiary zewnętrznedługość/szerokość/wysokość: 477-478/183/146-152 cm ; pojemność bagażnika min/max 586-650/1780 l
Silnikibenzynowe: 1.5 turbo (o mocy 150 KM); turbodiesle: 1.6 TDI (o mocy 120 KM), 2.0 TDI (150, 190 lub 240 KM)
Cena od (orientacyjna w zł)111 000