1. Małe i mini

Do Waszej dyspozycji oddajemy katalog nowych samochodów dostępnych w Polsce, w którym prezentujemy na bieżąco aktualizowaną ofertę aut dostępnych w polskich salonach dilerskich wraz z ich cenami na polskim rynku, krótką charakterystyką oraz podstawowymi danymi technicznymi.

Poniżej w zakładkach „Opis” i „Parametry” znajdziesz informacje na temat auta, które Cię interesuje oraz jego zdjęcia.Samochody małe i mini – Miasto to ich teren i tu sprawdzają się najlepiej. Łatwo nimi parkować i manewrować, a małe choć nie zawsze słabe, silniki z odpowiednio zestrojoną skrzynią biegów są wystarczającym napędem w zakorkowanym mieście.

Do tej klasy zaliczają się zarówno auta najmniejsze jak Smart, trochę większe, jak kultowe Mini, a niektóre z nich aspirują nawet do miana aut rodzinnych i swoimi gabarytami są zbliżone do aut kompaktowych np. Skoda Rapid.

Małe samochody przestały już być nudnym narzędziem do przemieszczania się dla mniej zamożnej części kierowców. Dzisiaj można je wyposażyć nie gorzej niż najdroższe limuzyny, a małe silniki dzięki turbodoładowaniu mogą przy niewielkiej masie auta dawać sporą frajdę z jazdy.

Segmenty aut