1. Małe i mini

W naszym katalogu nowych samochodów prezentujemy na bieżąco uaktualnianą ofertę aut dostępnych w salonach dilerskich na polskim rynku wraz z cenami oraz podstawowymi danymi technicznymi.

Katalog oraz zawarte w nim informacje mają za zadanie ułatwić poszukiwanie i znalezienie wymarzonego modelu, dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości. Publikujemy tu również krótkie opisy aut oraz prezentujemy listę ich głównych konkurentów.

Baza jest wciąż rozbudowywana i dodawane są do niej nowe funkcjonalności, więc jeśli jeszcze dzisiaj jakaś informacja jest niepełna to prosimy o wyrozumiałość – rozwijamy i aktualizujemy ją cały czas.Samochody małe i mini – Miasto to ich teren i tu sprawdzają się najlepiej. Łatwo nimi parkować i manewrować, a małe choć nie zawsze słabe, silniki z odpowiednio zestrojoną skrzynią biegów są wystarczającym napędem w zakorkowanym mieście.

Do tej klasy zaliczają się zarówno auta najmniejsze jak Smart, trochę większe, jak kultowe Mini, a niektóre z nich aspirują nawet do miana aut rodzinnych i swoimi gabarytami są zbliżone do aut kompaktowych np. Skoda Rapid.

Małe samochody przestały już być nudnym narzędziem do przemieszczania się dla mniej zamożnej części kierowców. Dzisiaj można je wyposażyć nie gorzej niż najdroższe limuzyny, a małe silniki dzięki turbodoładowaniu mogą przy niewielkiej masie auta dawać sporą frajdę z jazdy.

Segmenty aut